Logo:

11 & 9 A SIDE HONOURS

League & Cup Winners

11 a side

1997/98
League Winners:
Sudbourne
Runners Up: Elm Wood

1998/99
League Winners:
Elm Wood & Holy Trinity
Runners Up: Stockwell & Streatham Wells

1999/00
League Winners:
Corpus Christi & Elm Wood
Runners Up: Holy Trinity & Norwood Park
Magazine Cup Winners: Elm Wood
Runners Up: Stockwell

2000/01
League Winners:
Jessop & St Bernadette
Runners up: Sudbourne & Sunnyhill
Magazine Cup Winners: Stockwell
Runners Up: Oliver Goldsmith

2001/02
League Winners:
Sudbourne & St Bernadette
Runners Up: St Marys & Francesca Cabrini
Magazine Cup Winners: Crampton
Runners Up: St Bernadette

2002/03
League Winners:
Oliver Goldsmith & Corpus Christi
Runners Up:Francesca Cabrini & St Bernadette
Magazine cup Winners: Francesca Cabrini
Runners Up: Oliver Goldsmith

2003/04
League Winners:
Francesca Cabrini & Oliver Goldsmith
Runners Up: Galleywall & Corpus Christi
Magazine Cup winners: Oliver Goldsmith
Runners Up: Corpus Christi

2004/05
League Winners:
St Bernadette, Streatham Wells, Jubilee
Runners Up: Galleywall, Sudbourne, Glenbrook
Magazine Cup Winners: St Bernadette
Runners Up: Jubilee

2005/06
League winners:
St Mary's, St Stephen's, Corpus Christi
Runners Up: St Bernadette, St Jude's, Sunnyhill
Magazine Cup Winners: St Bernadette
Runners Up: Sudbourne

2006/07
League winners:

Francesca Cabrini, St Bernadette, Elm Wood
Runners Up: Macaulay, Loughborough, Richard Atkins
Magazine Cup Winners: Corpus Christi
Runners Up: Loughborough

2007/08 League Winners:
Francesca Cabrini, Peckham Park, Sudbourne
Runners Up: St Bernadette, Corpus Christi, Holy Trinity
Magazine Cup winners: Allen Edwards
Runners up: Francesca Cabrini

2008/09
League winners
Green
- St Bernadette, r/u Francesca Cabrini
Blue - Corpus Christi, r/u Lyndhurst
Red - St Jude's, r/u Fenstanton
Magazine Cup Winners
Francesca Cabrini, r/u Loughborough

2009/10
League winners
Green
- Francesca Cabrini, r/u Glenbrook
Blue - Streatham Wells, r/u Hitherfield, Kings Avenue and St Joseph's
Red - Macaulay, r/u St Mary's
Magazine Cup Winners
St Francesca Cabrini, r/u Sunnyhill

2010/11 League winners
Green
- Francesca Cabrini, r/u Fenstanton
Blue Sudbourne, r/u St Joseph's
Red St John's & St Clement's, r/u Immanuel & St Andrew
Magazine Cup Winners (cup shared - final drawn aet)
Francesca Cabrini and Sudbourne

2011/12 League Winners
Green
- Sudbourne, r/u Oliver Goldsmith
Blue - Corpus Christi, r/u St John's Angell Town
Red - St John's & St Clement's, r/u Crown Lane
Magazine Cup Winners - Oliver Goldsmith, r/u Sudbourne

2012/13 League Winners
Green
- Rosendale, r/u Francesca Cabrini
Blue -  St Bernadette, r/u Loughborough
Red - Telferscot, r/u Vauxhall Wyvil
Magazine Cup Winners - Brunswick Park, r/u Fenstanton


9 a side and 7 a side


2013/14 League Winners
Green
- Rosendale, r/u St Bernadette

Blue -  St Francesca Cabrini, r/u Holy Trinity
Red - St. Mary's, r/u Sunnyhill
Magazine Cup Winners - Oliver Goldsmith, r/u St Mary's

2014/15 League Winners
A Division
- Rosendale, r/u  Peckham Park

B Division -  Sunnyhill, r/u Hillmead
C Division - Hitherfield, r/u Henry Cavendish
Magazine Cup Winners -  St Bernadette, r/u Vauxhall Wyvil

2015/16 League Winners
A Division
 - St Johns & St Clements, r/u  Rosendale A, St Francesca Cabrini

B Division -  Corpus Christi, r/u Allen Edwards
C Division - Kings Avenue, r/u St Josephs
Magazine Cup Winners - (cup shared - final drawn aet) 
St Francesca Cabrini and St Johns & St Clements

2016/17 League Winners
A Division
 -  St Francesca Cabrini, r/u  Rosendale A, Sunnyhill

B Division -  Allen Edwards, r/u Immanuel
C Division -  Streatham Wells, r/u Henry Cavendish
Magazine Cup Winners - St Francesca Cabrini, r/u Rosendale A
Girls 7 a side League
Winners - Streatham Wells/St. Stephen's, r/u Rosendale

2017/18 League Winners
A Division
 -  Rosendale A, r/u, Sunnyhill A

B Division -  St John & St Clement, r/u Hill Mead
C Division -  Vauxhall Wyvil, r/u Telferscot
D Division -  Lyndhurst, r/u, Fenstanton
Magazine Cup Winners - St John & St Clement, r/u Vauxhall Wyvil
Girls 7 a side League
Green Division Winners - Streatham Wells/St. Stephen's, r/u Rosendale
Blue Division Winners - St Andrew's, r/u Immanuel


2018/19 League Winners
A Division
 -  Rosendale A, r/u Loughborough

B Division -  Immanuel, r/u Hill Mead
C Division -  Woodmansterne, r/u Crawford
D Division -  St Joseph's, r/u Kings Avenue and Oliver Goldsmith
Magazine Cup Winners - Rosendale, r/u Goose Green
Girls 7 a side League
Green Division Winners - Henry Cavendish, r/u Streatham Wells/St. Stephen's and Corpus Christi
Blue Division Winners - Julian's, r/u Camelot


Other pages:


This is the text-only version of this page. Click here to see this page with graphics.
Edit this page | Manage website
Make Your Own Website: 2-Minute-Website.com