Logo:

9 a side Tables, Fixtures and Results 2022/23 season

A Division up to and including 28 January






































































SCHOOL



P



W



D



L



Pts



Julian’s



5



3



1



1



7



St Andrew’s



3



3



0



0



6



Corpus Christi



5



2



1



2



5



Henry Cavendish



4



0



2



2



2



Woodmansterne



3



1



0



2



2



Haberdashers



1



0



1



0



1



Rosendale



3



0



1



2



1



 


B Division up to and including 28 January






























































































SCHOOL



P



W



D



L



Pts



Crawford



3



2



1



0



5



Loughborough



3



2



1



0



5



Henry Fawcett



3



2



0



1



4



Holy Trinity



3



2



0



1



4



Fenstanton



2



1



0



1



2



Goose Green



1



1



0



0



2



Hitherfield



3



1



0



2



2



Richard Atkins



3



1



0



2



2



St Mary’s



3



1



0



2



2



Telferscot



3



0



0



3



0



 


C Division up to and including 28 January






























































































SCHOOL



P



W



D



L



Pts



Crown Lane



6



4



0



2



8



Lyndhurst



4



3



0



1



6



Camelot



3



2



0



1



4



Judith Kerr



4



2



0



2



4



St. Luke’s



3



2



0



1



4



Dunraven



3



1



0



2



2



Glenbrook



3



1



0



2



2



Sunnyhill



3



1



0



2



2



Wyvil



2



1



0



1



2



Sudbourne



3



0



0



3



0




RESULTS

Saturday 24 September
Magazine Cup 1st Round
Camelot v Holy Trinity (Camelot concede)
H. Cavendish 9 v 2 H. Fawcett
Hitherfield v Richard Atkins (Hitherfield concede)
Lyndhurst 9 v 1 Sudbourne
St Joseph's v Judith Kerr (St Joseph's concede)
Friendlies
Corpus Christi 10 v 0 Wyvil
Judith Kerr 3 v 6 Richard Atkins

Saturday 1 October
Magazine Cup 
Dunraven 1 v 5 Goose Green
Glenbrook 1 v 5 Julian's 
St Lukes 3 v 17 Woodmansterne

Saturday 8 October
Magazine Cup 
Corpus Christi 2 v 1 Loughborough 
Haberdashers 4 v 4 Telferscot (T'scot win on pens)
Judith Kerr 0 v 7 H. Trinity
R. Atkins 1 v 5 Julians
St Andrew's 4 v 1 Crawford
Wyvil 0 v 7 Rosendale

Saturday 15 October
Magazine Cup
Fenstanton 5 v 1 Goose Green
H. Trinity 2 v 3 Rosendale
St Andrews 6 v 0 Telferscot
A Division
Woodmansterne 2 v 4 Corpus Christi
C Division
St Lukes 6 v 2 Crown Lane



Saturday 22 October
Magazine Cup
Fenstanton 2 v 2 Julian's (Julians win on pens.)
A Division
Corpus Christi 3 v 3 Henry Cavendish
B Division
Henry Fawcett 2 v 1 Hitherfield

Saturday 5 November
Rosendale Playing Fields
A Division
Julian's 5 v 3 Woodmansterne
Rosendale 0 v 5 St Andrew's
B Division
Loughborough 2 v 1 St Mary's
C Division
Crown Lane 1 v 5 Lyndhurst

Sudbourne 2 v 3 Wyvil
Friendly
Crawford 10 v 0 Glenbrook

Saturday 12 November
Rosendale Playing Fields
B Division
Telferscot 1 v 2 Richard Atkins
C Division

Dunraven 3 v 5 Camelot
St. Luke's 7 v 3 Judith Kerr
Friendly
Haberdashers 5 v 0 Goose Green

Saturday 19 November
A Division
Corpus Christi 4 v 2 Julian's
Rosendale 0 v 5 Woodmansterne
B Division
Hitherfield 1 v 6 St. Mary's
Holy Trinity 3 v 1 Henry Fawcett
C Division
Crown Lane 3 v 2 Sudbourne
Lyndhurst 1 v 3 Sunnyhill

Saturday 26 November
A Division
Corpus Christi 2 v 7 St Andrew's
Haberdashers 2 v 2 Henry Cavendish
B Division
Crawford 2 v 2 Loughborough
C Division
Camelot 1 v 2 Judith Kerr
Glenbrook 0 v 7  Dunraven

Saturday 3 December
A Division
Julian's 2 v 2 Rosendale
B Division
Fenstanton 5 v 2 Telferscot
Goose Green 6 v 3 Richard Atkins
Holy Trinity 0 v 4 Hitherfield
C Division
Sunnyhill 1 v 3 Crown Lane

Saturday 10 December
C Division
Glenbrook 1 v 2 Judith Kerr 

Saturday 17 December
ALL FIXTURES CANCELLED DUE TO FROST AND SNOW 


Saturday 7 January
A Division
Julian's 1 v 0 Henry Cavendish 
B Division
Crawford 2 v 1 St. Mary's
C Division
Crown Lane 7 v 0 Wyvil 
Judith Kerr 1 v 9 Lyndhurst

Saturday 14 January
All Rosendale and Alleyn's games cancelled due to waterlogged pitches

Saturday 21 January
All fixtures at Rosendale and Alleyn's School cancelled due to frost 

Saturday 28 January
A Division
Corpus Christi 2 v 6 Julian's
Henry Cavendish 1 v 4 
B Division
Fenstanton 1 v 4 Loughborough
Henry Fawcett 2 v 1 Telferscot
Richard Atkins 2 v 4 Holy Trinity

C Division
Camelot 2 v 1 Sunnyhill
Dunraven 0 v 5 Crown Lane
Glenbrook 9 v 1 Sudbourne
Lyndhurst 5 v 2 St. Luke's

FIXTURES

Saturday 4 February
Rosendale Playing Fields 
09.30 
Crawford v Holy Trinity
09.30 
Judith Kerr v Wyvil
10.30 
St. Luke's v Camelot
10.30 
St. Mary's v Richard Atkins
Alleyn's School
09.30 
Rosendale v Haberdasher's
09.30 
Goose Green v Fenstanton
10.30 St. Andrew's v Woodmansterne
10.30 Lyndhurst v Dunraven

Saturday 11 February
Rosendale Playing Fields 
09.30 
Hitherfield v Telferscot
09.30 
Sudbourne v Sunnyhill
10.30 
Glenbrook v Crown Lane
10.30 
St. Mary's v Holy Trinity
Alleyn's School
09.30 
Rosendale v Woodmansterne
09.30 
Henry Fawcett v Loughborough
10.30 TBA v Henry Cavendish
10.30 St. Andrew's v Haberdashers


Other pages:


This is the text-only version of this page. Click here to see this page with graphics.
Edit this page | Manage website
Make Your Own Website: 2-Minute-Website.com